МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

           Щороку (починаючи з 1999 р.)  21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Це свято  було запроваджено Генеральною конференцією ЮНЕСКО,  задля захисту мовної і культурної багатоманітності. Ніколи не стояли осторонь цього свята учні та вчителі-словесники нашого НВК, не став винятком і цей рік.

          І ось,  21 лютого 2020 року в Решнівецькому НВК  вкотре відзначали це чудове свято. Для учнів 5-9 класів Вишку Л.І. провела інтелектуальну гру "Найрозумніший", переможцем якої стала учениця 7 класу Панчук Наталія.

            Окрім того, учні 7-8 класів написали диктант національної єдності "Мова - єдність етносів України".  Завершився наш святковий день нагородженням переможців та врученням подарунків.


  ТИЖДЕНЬ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ

СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

          З нагоди святкування Дня Соборності України у нашому НВК з 20.01 по 24.01.2020 року пройшов Тиждень, присвячений Дню Соборності України.

           Протягом Тижня було проведено класними керівниками ряд бесід, годин спілкування та виховних годин. Вчитель української мови та літератури

Вишку Л.І. для учнів 5-9 класів провела інтерактивну гру-вікторину "З Україною в серці!". Діти активно брали участь у грі, дуже багато знали фактів про Україну, її географічне положення, традиції та звичаї, а ще більше цікавинок  для себе вони почерпнули.

           Окрім цього, учні взяли участь у конкурсі на кращий малюнок до Дня Соборності України.  Тиждень видався цікавим та захоплюючим.


ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

            З 04 по 08 листопада 2019 року в Решнівецькому НВК проходив Тиждень української мови, присвячений Дню української писемності та мови.

             Протягом Тижня ми торкнулися витоків історії нашої рідної мови. Дізналися про її місце серед інших слов'янських мов, почули щирі слова любові й вдячності до неї. Учні та вчителі брали активну участь у мовному квесті «Чарівний голос рідної мови», в усному журналі «Сторінками мовних цікавинок». Та найцікавіше усіх чекало попереду. 07 листопада відбувся брейн-ринг «Не забувай своєї мови!», де змагалася команда учнів проти команди вчителів. Гра була неймовірна, кожен прагнув перемоги, але її отримали наші учні, чому всі були безмежно раді: і учні, і вчителі.

               Закінчився наш Тиждень нагородженням переможців, яким були вручені грамоти та призи.


Конкурс "Патріот"

               06 травня 2019 відбулося нагородження учнів, які взяли участь у X Всеукраїнському конкурсі з українознавства "Патріот". Діти із задоволенням брали участь у конкурсі та з великим нетерпінням чекали результатів.

               Оргкомітет конкурсу "Патріот"  висловив велику подяку учням та учителеві, який взяв безпосередню організацію конкурсу на себе.


Заходи

спрямовані на протидію та запобігання булінгу

-         Бесіда «Булінг в дитячому середовищі» (1 клас);

-         бесіда «Стоп булінг» (2 клас);

-         виховна година «Скажи – «Ні!» булінгу» (3 клас);

-         бесіда «Дітям про булінг» (4 клас);

-         бесіда «Булінг у школі» (5 клас);

-         презентація «Стоп – булінг!» (6 клас);

-         відеопрезентація «Булінг: причини, наслідки, шляхи                           подолання»  (7 клас);

-         презентація «Булінг у школі та за її межами» (8 клас);

-         анкетування «Стоп булінг!» (9 клас).


 Шевченківські дні

               Тарас Шевченко - це гордість не лише України, а й усього світу. Це людини, яка вражає своїм сильним духом, своєю нелегкою долею. Його твори й сьогодні мають шалену популярність. Вони живуть у кожному серці українця, надихають творити добро, любов, покращувати не лише свою долю, а й долю усього нашого народу.

               І сьогодні, коли вся країня святкує 205-ту річницю від дня народження Великого Кобзаря, наш НВК теж не став осторонь. Ми перегорнули сторінки життя Тараса Григоровича, згадали його твори, переглянули картинну галерею. 

                   Вчителем української мови та літератури Вишку Л.І. було проведено гру "Найрозумніший", усний журнал "Сторінками життя і творчості  Великого Кобзаря" та урочисту лінійку "Він віддав своє життя народові".

                  Торкаючись цих нетлінних сорінок із життя видатного Пророка, вкотре розумієш, що це людина, яка стала легендою завдяки своєму таланту та великій любові до українського народу.


                      Ти співуча, ніжна і близька

        Щороку  у всьому світі 21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови. Мова ─ це великий дар природи, це найдорожче, що є у кожного народу, бо упродовж віків українське слово живило його  душу, тіло, вчило бути чесним, любити свій край. Мова – це не просто засіб людського спілкування, вона – шепіт свіжого вітерцю, дзюркіт лісового струмочка, спів солов’я у гаю, подих весни. Недарма говориться, що без мови немає людини, немає народу, а отже - нації.  І це справді так. Бо людина, яка не хоче знати рідну мову , не може відчути себе частиною свого великого народу.

       Міжнародний день рідної мови відзначала і уся шкільна родина Решнівецького НВК.  Для учнів 2-4 класів було проведено виховну годину «Золоті скарбниці мови», а з учнями 5-9 класів - конкурс диктантів «Грамотій», презентацію «Ти співуча, ніжна і близька», а також взяли участь у Всеукраїнському конкурсі з українознавства «Патріот». Метою заходів була популяризація рідної мови, зміцнення її ролі у розвитку держави та виховання любові до неї.


                Мова – життя духовного основа

         З  05 по 09 листопада 2018 року  у стінах Решнівецького НВК вкотре пройшов Тиждень української мови, присвячений Дню української писемності та мови, який щорічно відзначається  9 листопада.

         Учасники вкотре торкнулися витоків нашої рідної мови, пізнали всю глибину її милозвучності, душевності, різноманітності. Почерпнули живильної води із її бездонної криниці – мудрості, невичерпності, барвистості та багатогранності.

         Найрізноманітніші заходи тривали упродовж усього тижня. Програма була досить насиченою. Учні мали чудову нагоду доторкнутися до першоджерел рідної мови, поринути  в її  багатющий світ краси та безмежності, вшанувати пам'ять видатних пророків рідного слова , завдяки яким вона в нас є.

          Під час проведення тижня хотілося донести учням красу, багатство, чарівність рідної мови; розвивати мовленнєві здібності, збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідної мови, слова та розуміння її неповторності, необхідності у нашому житті.

          Учителем української мови та літератури Вишку Л.І. було проведено:

-         05 листопада – Відкриття Тижня української мови. Тематична лінійка «Мовні цікавинки». Ознайомлення з планом тижня;

-         06 листопада – Вікторина для учнів початкових класів «Знавці української мови»;

-         07 листопада – Конкурс «Кращий учнівський зошит»;

-         08 листопада – Конкурс «Кращий каліграфічний почерк» та «Краща стіннівка до Тижня української мови»;

-         09 листопада – Мовознавчий турнір до Дня української писемності та мови «Мова єднає всіх». Підсумовування результатів  тижня української мови.

          Крім того, вчителі та учні 5 - 9 класів у День української писемності та мови взяли активну участь у написанні XIX  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

           А завершився наш Тиждень нагородженням кращих з кращих знавців рідної мови.


     На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка»  18 жовтня 2018 року   у нашому НВК відбулося урочисте відкриття ІX Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка  під гаслом "Поки б'ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка". Було проведено вікторину "Що ми знаємо про Шевченка"  та урочисту лінійку "Поезія Шевченка - це вогонь".

            Конкурс сприяє піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю: вшанування Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.


  З  метою вшанування пам’яті видатного українського педагога, публіциста, письменника, поета та популяризації  педагогічної спадщини  Василя  Сухомлинського у Решнівецькому НВК було проведено ряд заходів:

- годину спілкування "Людина любові і добра" (15.05.2018р.);

- презентацію "Сухомлинський Василь Олександрович. Життя і діяльність" (13.09.2018р.);

- усний журнал "Людина народжується, щоб залишити по собі слід" (27.09.2018р.);

- книжкову виставку-спогад "Серце віддаю дітям" (протягом вересня).


        30 січня класний керівник Вишку Л.І. провела з учнями 5 класу бесіду з питання "Міфи та факти щодо насильства". Ішла розмова про насильство у сім’ї, у школі, на вулиці.

       На виховному заході розглядалися форми насильства: фізичне, сексуальне, психологічно-емоційне, економічне. Учні ознайомилися з нормативно-правовим забезпеченням захисту дитини від жорстокого поводження, обов’язками державних установ та громадських організацій по протидії жорстокому поводженню з дітьми.






          З 7 по11 листопада в стінах нашого НВК пройшов Тиждень української мови, присвячений Дню української писемності та мови, який відзначається 9 листопада.

         Найрізноманітніші заходи тривали упродовж усього тижня. Програма була,як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути в багатющий світ краси та принад рідної української мови, вшанувати пам'ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона в нас є.

Метою всіх проведених заходів було:

 донести до учнів красу і багатство української мови;

 формувати відчуття чарівності рідної мови;

 розвивати мовленнєві здібності учнів;

 збагачувати словниковий запас;

 виховувати любов до рідної мови та розуміння її неповторності і необхідності для нашого життя.

Учителем української мови та літератури Вишку Л.І. було проведено:

- 07.11.2016 - урочисте відкриття Тижня української мови. Брейн-ринг «Знавці української мови» (5-9 кл.);

- 08.11.2016 – лінгвістична гра «Найрозумніший» (1-4 кл.);

- 09.11.2016 – урочиста лінійка до Дня української писемності та мови «Ти наше диво калинове, кохана материнська мова» (3-9 кл.);

- 10.11.2016 – конкурс декламаторів віршів про мову «Пречиста рідна мова…» (1-9 кл.);

- 11.11.2016 – конкурс стіннівок. Підсумки Тижня української мови.

          Крім того, вчителі та учні 5 та 9 класів в День української писемності та мови взяли активну участь у написанні XVI Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Також, у цей день було проведено урочисте відкриття І етапу ХVІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, що проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!».

 

         А завершився наш Тиждень нагородженням кращих знавців рідної мови.


Благословен той день і час,

Коли прослалась килимами

Земля, яку сходив Тарас

Малими босими ногами…

           З метою вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої молоді, підвищення рівня мовної культури, виховання у молодого покоління 6 жовтня 2016 року в нашому НВК відбулося урочисте відкриття VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

 

           Вчителем української мови та літератури Вишку Л.І. було оформлено виставку «Мандрівка Тарасовими стежками» та проведено усний журнал «Великий син великого народу». Попереду ще Конкурс, тож хочеться побажати усім успіхів!


              Вересень починається святом знань, просвіти, науки. Перший шкільний день, перший урок, перші вчителі. Наче все вперше – і слово, і музика, і дзвони душі. У цей святковий день, 1 вересня, наш НВК вкотре відкрив двері назустріч учням. Знову пролунав перший шкільний дзвінок, який особливим був для наших першачків. Адже він уперше покликав їх у затишні класи, за парти, де так швидко пролинуть роки навчання. Хочеться побажати ( і учням, і вчителям) від усієї душі успіхів у навчальному процесі та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження! 



          Останній дзвоник – це чудова традиція, тепле родинне свято, яке не можна замінити. Востаннє лунає дзвоник для наших випускників, який кличе їх у подальший широкий життєвий шлях, сповнених надій.

               Шкільні роки — це найсвітліша, найбезтурботніша пора у житті. Іншої такої не буде, бо життя дасть кожному свої уроки, у нього свої закони, свої круті віражі, свої пороги, через які не кожному переступити, яких не кожному здолати, а школа — це той час, коли все легко, все можливо.              Ростуть діти, дорослішають із класу в клас. Ще тільки зустрів їх шкільний поріг — маленьких, наляканих новим і невідомим, а вже ось вони — випускники, стоять на цьому ж таки порозі — дорослі, гарні, веселі і трохи сумні через розлуку, яка скоро настане.

           27 травня навчальному закладі пройшло свято «Останнього дзвоника». Лунали вітання для випускників, учнів, подяка для педагогічного колективу.
           Попереду у випускників - державна підсумкова атестація. Тож побажаємо їм успішного проходження цих відповідальних і важливих випробувань.


         8 березня. Саме в цей день людство вшановує жінку, жінку-матір, жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі. Мати... Це перше слово, яке з радістю та усмішкою вимовляє дитина. Мама – які надлюдські глибини скарбів містить вона в собі. А мамина колискова звучить найніжнішою музикою і тоді, коли посрібляться наші скроні. Не мав би світ стільки геніїв, стільки великих мужів, якби над їхнім дитинством не тремтіло серце матері. Мати – корінь життя, та квітка, промінь якої ніколи не в’яне, а розцвітає з плином літ все ясніше. Міцно тримає жінка свічку життя, затуляючи її тендітний вогник от подихів вітру, подиху зла.

         Коли настає весна і на вулицях з’являються перші весняні квіти, в кожному домі, в селі і в місті відзначається велике свято – Міжнародний день – 8 березня.

 

         Не залишились осторонь цього свята і учні Решнівецького НВК, які 4 березня  щиро вітали вчителів, мам, бабусь, сестер, однокласниць. Дарували їм у цей день вірші, пісні, щирий сміх, тепло і ласку своїх дитячих очей.


     З 22 по 26 лютого в нашому НВК пройшов Тиждень української мови.

Заходи, проведені впродовж Тижня, були цікавими, різноманітними, сприяли розвитку творчої активності учнів.

    Розпочався наш Тиждень вікториною, присвяченою Міжнародному дню рідної мови.

   Під час Тижня пройшов конкурс "Кращий учнівський зошит", презентація "Від Нестора Літописця до ХХІ століття", конкурс виразного читання віршів про мову "Мови чарівної голос".

   А завершився наш Тиждень грою "Мова кожного народу неповторна і своя", переможцями якої стали учні 8 класу.

 

Наприкінці гри директор НВК Швець Л.П. нагородила переможців Тижня Грамотами та побажала успіхів та творчого натхнення.


19 грудня, у День святого Миколая, відбувся новорічний карнавал, який додав гарного настрою не тільки учасникам (учням 5-9 класів), а й усім присутнім.

Новорічна пригода, якою розпочався захід, заінтригувала усіх своєю таємничістю і бурхливою розв’язкою подій. Усіх присутніх урочисто вітали Дід Мороз і Снігурочка. Учні разом із педагогом організатором приготували цікаві номери і концертну програму. Вишукані новорічні костюми, гарний настрій учасників і глядачів стали запорукою успіху.


Як гул століть, як шум віків,
Як бурі подих, — рідна мова.
Вишневих ніжність пелюстків,
Сурма походу світанкова,
Неволі стогін, волі спів,
Життя духовного основа.
М.Рильський
    Сьогодні вкотре у нашому навчальному закладі ми торкнулися витоків історії нашої рідної мови. Дізналися про її місце серед інших слов'янських мов, почули щирі слова любові й вдячності до неї.

Вчителем української мови та літератури Вишку Л.І. і педагогом-організатором Козак М.М. була проведена презентація "9 листопада - День української писемності та мови". Учні із захопленням переглядали слайд за слайдом, з неабияким зачаруванням слухали коментарі вчителів.

Після перегляду презентації пройшло урочисте відкриття XV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості "Любіть Україну у сні й наяву...". А завершився наш святковий ранок написанням радіодиктанту "Радіодиктанту національної єдності - 15 років".

Щасливі ми, що народились і живемо на такій чудо­вій землі — багатій і мальовничій Україні. Україна! В одному тільки сло­ві бринить музика. Україна — це тихі води, ясні зорі, зелені сади, лани золотої пшениці. А найбільший її скарб — мова.


1 вересня 2015 року.

   День знань – особливе свято. Це зустріч з друзями та вчителями, радість від спілкування, знайомство з новими навчальними предметами, пізнання невідомого і цікавого. Перший дзвоник – це завжди хвилююча подія: першокласники вперше переступають поріг незвичайної і дивної країни, де будуть навчатися протягом багатьох років, зростатимуть і мужнітимуть, випускники востаннє переживають зустріч з першим дзвоником, бо через рік розлетяться, мов пташенята, щоб іти дорогами праці і звитяги, дорогами своїх батьків і дідів, щоб творити свою державу.